Portal_background_image

اطلاعيه سرشماري مشاغل اتباع خارجي در استان مركزي تا پايان اسفندماه سالجاري

ثبت نام و شرکت در طرح سرشماری مشاغل اتباع خارجی در استان مرکزی

◀️براساس ابلاغ وزارت کشور، طرح سرشماری مشاغل اتباع خارجی از ۲۳ بهمن ماه  تا پایان اسفندماه سال جاری در استان انجام خواهد شد.
◀️در این طرح، کارفرمایان بایستی با در دست داشتن هر گونه مدرکی که اثبات کننده کارفرمایی وی باشد از جمله پروانه فعالیت یا بهره برداری و یا جواز کسب به یکی از دفاتر ۵ گانه خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی  در استان مراجعه و مشخصات خود (کارفرما)، کارگاه و تبعه خارجی شاغل ، اعم از دارای دارای مدرک اقامتی (مجاز) و یا فاقد مدرک اقامتی (غیرمجاز) را ثبت و رسید شرکت در طرح را دریافت نماید.

◀️هدف از اجرای این طرح  سرشماری مشاغل اتباع خارجی در استان مرکزی و در ادامه، برنامه ریزی برای ساماندهی استفاده از نیروی کار اتباع خارجی  می باشد.
◀️ لذا ضرورت دارد کارفرمایان از فرصت ایجادشده برای قانونمندسازی استفاده از ظرفیت اشتغال اتباع خارجی استفاده بهینه بنمایند و برای استفاده از نیروی کار تبعه خارجی بر اساس ضوابط مندرج در قانون کار اقدام نمایند.
◀️لازم به ذکر است  کارفرمایان و اتباع خارجی که در سطح کلیه شهرستانهای مجاز و غیر مجاز استان مشغول فعالیت هستند مشمول شرکت در طرح خواهند بود و شرکت کارفرما و تبعه خارجی سایر استانها نه تنها امتیازی برای آنها ایجاد نخواهد کرد بلکه در مرحله غربالگری ، اطلاعات آنان از سامانه حذف و در استان ذیربط نیز برای شرکت در طرح به دلیل ثبت اطلاعات غلط دچار مشکل خواهند شد .

◀️ثبت نام و شرکت در طرح تنها در دفاتر خدمات اتباع خارجی استان(  ۲ دفتر در شهرستان اراک ، ۲ دفتر در شهرستان ساوه و ۱ دفتر در شهرستان دلیجان) که آدرس آنها در ذیل درج شده صورت می گیرد و کارفرمایان و اتباع خارجی مراقب سوء استفاده احتمالی مراکز غیرمجاز با ادعای ارائه مدرک به اتباع خارجی باشند.مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   
  آخرین اخبار دفاتر استانداری